PR'lerdeki sorunun sebebi saldırı mı ?

Bildiğiniz gibi çoğu kişinin bildiği gibi diye düzeltelim dün sabahtan beri sitelerin pr leride bozukluk söz konusuydu bu durum halada devam ediyor. Bazı sayfalar bunu dalgalanmadan dolayı olarak açıklarken bazı web sayfalarıda pr güncellemesi olacak açıklandı.

Dün sabah tan bu akşama kaç saat geçti ama pr lerde bir değişiklik yok ve pr değerleri bazı sitelerin hala gözükmüyor.

İnternette dolaşan bir haber var, bu haber dün  Google, Facebook, Twitter ve Livejournal’a saldırı yapıldığı yönünde, dün Twitter ın 2 saat kapalı kalmasının sebebide buymuş.

Saldırıdan sonra merak edilen şeyler vardı Google saldırıdan ne gibi bir zarar gördü ? datalar ne durumda ? bu sorular Google yetkililerinin yaptığı açıklama ile açığa kavuştu ; yetkililer ilk olarak şirketin güvenlik sistemlerinin sitenin çökmesini engellediğini söyledi.  Şirketten hangi servislerin hedef alındığı yönünde bilgi verilmedi ancak Youtube ve Gmail in hedef alındığı tahmin ediliyor.

Son olarak  Google yetkilisi, saldırılardan etkilenen diğer sitelerin yöneticileri ile araştırılma yapılması konusunda işbirliği halinde olduklarını söyledi.

Benim kafamda da bir soru oluştu pr lerdeki sorun saldırıdan mı kaynaklandı ? saldırıdan zarar görülmediyse neden pr değerleri hala sorunlu ? yoksa güncelleme mi oluyor ?

Bekleyip neler olduğunu göreceğiz...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !