Yarışmaya ücretsiz servisler harici katılanlar

Bugün başlayan seo yarışmasında yarışmaya bildiğiniz gibi her türlü domain ve blog servisi ile katılınabiliyor. Blog kullananlar için sorun yok ama diğer siteler için ücretli domain yada şöyle söyleyelim blog harici ücretli hosting kullananların dikkat etmesi gereken iframe virüsüdür.

Bildiğiniz gibi bu virüs, virüsün bulaşmış olduğu bir web sayfasına girdiğinizde sizede bulaşmaktadır, dediğim şekilde yarışmaya katılanlara bulaşırsa ftp programlarına kayıtlı bütün sitelerde ana dosyalara otomatik olarak bu kodu yerleştirmektedir. Kod sitenize yerleşmişken google tarama yaparsada sitenizi zararlı olarak görüp girişleri engellemektedir. Buda size yarışmada büyük kayıp olacaktır.

Çözümlere önlemlere gelelim, bu virüs bulaşmaması için ne yapmak lazım ? benim kendi tavsiyem antivir ve avg programlarını kullanmanızdır. Bu iki program bilgisayarınıza yüklü iken iframe virüslü siteye girseniz bile virüs size bulaşmayacaktır.

Virüs bulaştı ama temizlediğiniz şifrelerinizide değiştirdiniz, bilgisayarınızda temiz ama hala sitenizde google taraması sonucu siteniz zararlı site olarak tanımlanmış durumda ve giriş yapılamıyor bu yüzden, nasıl kurdutuluruz bu engellemeden ? Google Site Yöneticisi Araçlarından virüs kodu varken taranıp engellenen sitenize giriyorsunuz zaten yukarıda kızmızı bir uyarı göreceksiniz uyarıyı takip ediyorsunuz ve yeniden değerlendirme isteği gönderiyorsunuz. Sitenizi 24 saat içinde tarayıp kod gerçekten temizlenmişse engeli kaldırıyorlar.

Programlarımızı kuralım ve böyle aksilikler yaşamayalım, yarışmaya devam...lida fx15 biber hapı ikibindokuz seo yarışması

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !